SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 --Si ta shpejtojm Startin e PC's !!--

Shko poshtë 
AutoriMesazh
experdi

avatar

Numri i postimeve : 13
Points : 39
Join date : 29/06/2009
Age : 26
Location : Zborc ( Shtime )

MesazhTitulli: --Si ta shpejtojm Startin e PC's !!--   29/6/2009, 22:56

------------------------------------
- Si Ta Shpejtojm Startin e PCs !! -
------------------------------------

Shkoim :

1. Start > Run > shkrune Regedit edhe Enter

2. Shkoni :

HKEY_LOCAL_MACHINE/ SYSTEM / CurrentControlSet / Control / Session Manager / Memory Managment / PrefetchParameters / EnablePrefetcher

3. Click dyher ne EnablePrefetcher

4. Ne Post Value shkrune 1 dhe baz duhet te jet Hexadecimal

5. Restart PC edhe e shehni saher po shkon ajo vija e win.xp qe deL:P

=============================================
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.islami-zb.webs.com
 
--Si ta shpejtojm Startin e PC's !!--
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: ..::|Applications|::.. :: Tutoriale / Tutorials-
Kërce tek: