SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te ruani profilin tuaj personal ne Live messenger

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
administrator
administrator
avatar

Numri i postimeve : 82
Points : 243
Join date : 25/06/2009
Location : zakonisht swidin.top-forum.net

MesazhTitulli: Si te ruani profilin tuaj personal ne Live messenger   21/3/2010, 02:01

Momentalisht Live messenger tani transporton te gjitha detajet tuaja ne te gjitha adresat qe ju i keni te anktivizuara ne messenxherin tuaj (duke filluar nga te dhenat tuaja personale deri tek mesazhet qe jua postoni te tjereve po ashtu dhe pjesmarresit ne email listen tuaj) pra cdo te re tuajen dhe te atyre qe i keni ne liste i ruan dhe jua poston te gjithe add listes.
Ndiq hapat e meposhtem:
Hyni ne emailin tuaj personal ne hotmail


Kliko ne ikonen Windosw Live
Kiko ne Profile
Permissions-Ketu hapet nje tabel me

Profile Details (name,Contact info, about you,your network,Personal message,Social,Favorite things, Work Info,Education info)
-Invitations and Communication preferences (Communication preferences,notes,photo and file comments,blog comments,Guestbook,People tagging)
Mbasi te hyni ketu beni tek te gjitha keto klikoni ne clear

Mbasi te klikoni tek cdonjera prej tyre pra urdherin premission tek Your network,klikoni ne JUST ME

Gjate procedures se (clean) ne te gjitha ju njekohsisht pastroni gjithe historikun qe jua ka postuar messenxheri tek te tjeret dhe njekohsisht me klikim tek JUST ME ju tani jeni privatizuar totalisht prej publikut.

Pra informacioni juaj tani eshte i ruajtur.

Shpresoj qe ky infomacion do te ju ndihmoj te ruajm veten tone dhe te tjeret prej perhapjes se sekreteve dhe ceshtjeve personale qe kemi ..Ne linkun e me poshtem keni ndihme se si te realizoni proceduren dhe mjaft gjera te tjera per ti siguruar perfundimisht.

http://help.live.com//help.aspx?proj....com&format=b1
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://swidin.top-forum.net
 
Si te ruani profilin tuaj personal ne Live messenger
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: ..::|Applications|::.. :: Tutoriale / Tutorials-
Kërce tek: